Home

Witamy na stronie OSP Kraczkowa

Zebranie Sprawozdawcze

W dniu 25.02.2012r.odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Zebranie otworzył prezes OSP Kraczkowa dh Wojciech Witek .Po powitaniu zaproszonych gości minutą ciszy uczczono zmarłych w 2011r. strażaków. Następnym punktem zebrania był wybór przewodniczącego zebrania, protokólanta i Komisji Uchwał i Wniosków po czym zgodnie z programem, sprawozdania złożyli: prezes, skarbnik i przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Po krótkiej dyskusji na tematy pożarnicze, w której udział brali członkowie OSP i zaproszeni goście część oficjalną zebrania zakończono przedstawieniem planu działalności i planu finansowego jednostki na 2012r. oraz przegłosowaniu uchwały przedstawionej przez Komisję Uchwał i Wniosków. W części nieoficjalnej nastąpił poczęstunek, który przygotowały zaprzyjaźnione gospodynie ;) za co serdecznie DZIĘKUJEMY :)

 

Zakończenie szkolenia podstawowego dla strażaków OSP

 

W Niedzielę 4 lutego 2012r., w łańcuckiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej odbył się egzamin kończący kilkutygodniowe szkolenie podstawowe dla Strażaków OSP. W kursie tym uczestniczyło 5 druhów z naszej jednostki
Uczestnicy szkolenia rozpoczynając kurs rozwiązywali test z części teoretycznej, natomiast kończąc szkolenie przystąpili do egzaminu praktycznego. Komisja egzaminacyjna wyznaczyła dla wszystkich kandydatów zadania, które należało wykonać między innymi: ewakuacja poszkodowanych z palącego się budynku w aparatach ochronnych, resustytacja krążeniowo oddechowa, sprawdzanie umiejętności obsługi sprzętu przydatnego przy akcjach jak również sprawianie drabi pożarniczych. Po ocenieniu wszystkich osób kurs został zakończony z wynikiem pozytywnym dla wszyskich uczestników. Gratulujemy wszystkim druhom!

 

 

Pożary sadzy w kominie - zagrożenie dla całego domu

W okresach zimowych kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, aby utrzymać ciepło w domach, urządzenia ogrzewcze pracują na większych obrotach, nawet wtedy gdy nikt tych urządzeń nie dozoruje. W tym właśnie czasie dochodzi do pożarów sadzy w kominie, które stanowią zagrożenie dla całego budynku. Najgroźniejsze pożary są gdy nikogo nie ma w domu.

Zapalenie się sadzy w kominie jest to zapalenie się cząstek nagromadzonych wewnątrz przewodów kominowych (spalinowych), które zbierały się w czasie pracy urządzeń ogrzewczych, a nie były wyczyszczone przez kominiarzy.

Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania stałego materiału palnego. W piecach grzewczych nie wolno spalać tzw. resztek, śmieci i odpadów komunalnych, które powinny być oddawane na wysypisko śmieci. Jako materiały chemicznie bardzo złożone, w piecu spalą się tylko częściowo i wytworzą duże ilości cząstek sadzy, która odłoży się w przewodach kominowych.

 

Więcej…

 

Kampania 1% podatku dla OSP Kraczkowa

 

 

 

WAŻNE!

Przekazując nam 1% pamiętaj aby wypełnić pole o nazwie CEL SZCZEGÓŁOWY, gdzie należy wpisać skróconą nazwę naszej jednostki oraz dokładny jej adres:

OSP Kraczkowa, 37-124 Kraczkowa 883, woj. podkarpackie

Powyższe informacje stanowią gwarancję, że przekazane  środki do nas dotrą

 

 

O krok od tragedii...

W dniu 02.12.2011 około godziny 22.00 jednostka OSP Kraczkowa została zaalarmowana o pożarze łąki nieopodal parafialnego cmentarza. Po uruchomieniu syreny alarmowej i skompletowaniu zastępu do akcji ruszyła nasza jednostka w liczbie 6 strażaków oraz Państwowa Straż Pożarna z Łańcuta. Niezwłocznie przystąpiono do gaszenia traw za pomocą tłumic. Pożar został szybko opanowany i po około dwóch godzinach akcja została zakończona. Prawdopodobną przyczyną powtsania pożaru było zaprószenie ognia, a sprzyjające warunki atmosferyczne takie jak brak opadów powodujący suchość traw, duży wiatr spowodowały szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

 

 

Więcej…

 
WAŻNE NUMERY
998.jpg
Porady
Poleć nas znajomym
Goście Online
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości