Home

Witamy na stronie OSP Kraczkowa

Wizyta strażaków w kraczkowskim przedszkolu

 

W piątek 11 maja o godzinie 10.00 całotygodniowa nauka przedszkolaków na temat straży, remizy strażackiej oraz pracy jaką wykonują strażacy, została zakończona wizytą strażaków w przedszkolu. Strażacy opowiedzieli przedszkolakom o ich niebezpiecznej pracy, a także pokazali sprzęt strażacki. Dzieci mogły posiedzieć w wozie strażackim. Najwięcej radości sprawiło maluchom przymierzanie kasków strażakich oraz „lanie wody” ze strażackiego węża. Podczas spotkania rozmawiano również, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Strażacy pytali dzieci o znajomości numerów alarmowych.
Takie spotkania cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków, które mogą osobiście  obejrzeć samochód i sprzęt strażacki oraz porozmawiać ze strażakami. Te wspaniałe chwile uwiecznione są na zdjęciach, które można obejrzeć w galerii OSP.

 

 

3 maja

Dnia 3 maja tego roku o godzinie 15.30 Mszą Świętą rozpoczęły się gminne, uroczyste obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3-go maja, oraz obchody Uroczystości NMP Królowej Polski. Również strażacy mieli swój udział w obchodach tego dnia przygotowując oprawę liturgiczną mszy świętej ze wględu na przypadające dzień później święto świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków. Ważnym elementem pracy strażaków w ten dzień była obstawa rajdu rowerowego.

 

Wesołych Świąt!


Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu strażaków z OSP Kraczkowa życzymy, by czas Wielkanocy umocnił wiarę i służył odrodzeniu duchowemu. Oby te wyjątkowe dni przyniosły pokój i wzajemną życzliwość, odpoczynek w gronie najbliższych oraz dużo radości i słońca.

 

Niebezpieczne pożary traw

 

Już od wielu lat wiosna jest okresem, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków.Obszary wysuszonej roślinności stanowią doskonałe podłożę palne, co w zestawieniu z aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze,skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Tak też się dzieje w naszej miejscowości. W ciągu kilku ostatnich dni, syrena strązacka wył akilkukrotnie. Nasza jednostka wzywana była do akcji gaszenia traw pięciokrotnie. W gaszeniu pożarów wzięło udział wielu strażaków.

 

Apelujemy o niewypalanie traw, gdyż grozi to rozszeżeniem się pożarów na inne przylegające łąki, lasy a nawet gospodarstwa. W przypadku zauważenia ognia prosimy o powiadomienie straży pożarnej na numer 112 lub 998!

 

 

Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas!

OSP Kraczkowa już na Facebooku! Subskrybuj naszą stronę poprzez "Lubię to!" i dołącz do grona entuzjastów naszej jednostki.

Zapraszamy do współpracy i obserwowania działalności i wydarzeń w naszych szeregach. Jesteśmy otwarci na Państwa głosy, opinie oraz propozycje. Prosimy o wsparcie, obecność i kontakt.

 
WAŻNE NUMERY
112.jpg
Porady
Poleć nas znajomym
Goście Online
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość