Pielgrzymka strażaków do Kalwarii Pacławskiej

15 maja Kraczkowscy Strażacy brali udział w Regionalnej Pielgrzymce Straży Pożarnych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz. Nawiązując do odczytanej Ewangelii, podkreślał, że wbrew pozorom istnieje związek między pracą pasterza a służbą strażaka. Na przykładach dowodził, że z funkcja strażaka – ratownika jest podobna do roli pasterza, który nieraz swoje życie odaje za owce.Co roku wojewódzka pielgrzymka strażaków odbywa się w pierwszą niedzielę maja (4 maja Kościół wspomina św. Floriana, patrona strażaków). W tym roku, ze względu na beatyfikację Jana Pawła II, pielgrzymka została przesunięta na 15 maja.

Fot. K.Bartman