Home 1% podatku dla OSP

1% podatku dla OSP Kraczkowa

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraczkowej zwraca się prośbą o przekazywanie na działalność statutową naszej jednostki - wsparcia od wszystkich osób dobrej woli i wpłacania za pośrednictwem Urzędu Skarbowego 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Apelujemy do strażaków ochotników, członków ich rodzin, do społeczeństwa, do przyjaciół i sympatyków straży oraz do kierownictw firm, zakładów i instytucji

o przekazanie 1% podatku dla

Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraczkowej


Strażacy kierują się szczytnymi ideałami służenia ludziom i niesienia pomocy, podejmują coraz więcej zadań ratowniczych dla dobra społeczeństwa. Jednak nie zawsze podczas akcji strażacy są należycie zabezpieczeni, a mimo to z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia ratują innych, czasami płacąc za to wysoką cenę. Ciągle potrzebujemy lepszego sprzętu ratowniczego by móc szybciej i skuteczniej nieść pomoc potrzebującym.

Dokonane wpłaty będą wsparciem dla naszej jednostki OSP, które przyczynią się do szybszych i bezpieczniejszych działań ratowniczych, a nie spowodują uszczerbku Waszego rodzinnego budżetu. Zamiast cały podatek dochodowy przekazywać do Urzędu Skarbowego, prosimy o przekazania 1% na rzecz OSP. Liczymy na zrozumienie i pozytywne odniesienie się do naszego apelu.

 

Wystarczy obliczyć i przekazać 1 % podatku na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w rocznym zeznaniu podatkowym za rok podatkowy 2016.

Dane do wprowadzenia:

1.   We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać numer:

KRS:  0000116212

2.   W części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE", w polu  „CEL SZCZEGÓŁOWY 1%" należy wpisać nazwę naszej jednostki oraz adres:

OSP Kraczkowa, 37-124 Kraczkowa 883, woj. podkarpackie

 Przykładowy wzór części deklaracji dotyczącej wniosku:

Na podstawie powyższych informacji Urząd Skarbowy przeleje pieniądze do Związku, oraz przekaże informacje, że są to środki skierowane dla naszej jednostki.

 

 

WAŻNE!

Przekazując nam 1% pamiętaj aby wypełnić pole o nazwie CEL SZCZEGÓŁOWY, gdzie należy wpisać skróconą nazwę naszej jednostki oraz dokładny jej adres:

OSP Kraczkowa, 37-124 Kraczkowa 883, woj. podkarpackie

 

 

 

 
WAŻNE NUMERY
112.jpg
Porady
Poleć nas znajomym